Predpredaj a porovnanie zariadení Mitochondriak Slim verzus Slim 2.0 pulse.

Mitochondriak Slim 2.0 pulse

7 hodnotení
Značka: EasyLight
€1 290 €1 075 bez DPH
Predpredaj (skladom Apríl/Máj)
Možnosti doručenia
Nový, inovatívny LED červený a infračervený panel Slim 2.0 pulse je novinka vo svete fotobiomodulácie aj biohackingu.
 
 
Oproti pôvodnej verzii Slim je o 2 cm širší, obsahuje až o 30 LED diód viac, má všetky funkcie 2. generácie (pulzácia, voľba intenzity, tichý režim, diaľkový ovládač, dizajn) a naviac je možné ho skladať a zväčšovať.
 

Detailné informácie

Podrobný popis

Náš nový, inovatívny LED červený a infračervený panel Mitochondriak Slim 2.0 pulse je novinka vo svete fotobiomodulácie aj biohackingu. Oproti pôvodnej verzii Slim je o 2 cm širší, obsahuje až o 30 LED diód viac, má tiež všetky funkcie 2. generácie ako pulzácia, či voľba intenzity, tichý režim, nový dizajn a naviac je možné ho skladať a zväčšovať.

Náš panel Slim 2.0 pulse je možné vzájomne synchronizovať a dokonca umiestniť aj na stojan, vďaka čomu ho viete časom upgradovať a vytvoriť si väčší panel na mieru, podľa seba (maximálnych rozmerov až cca 180x50 cm).

#ShowMore#

Slim 2 pulse EasyLight stojan 2

Panel Slim 2.0  veľkosť 88x22 cm, pričom disponuje až 210-timi výkonnými LED diódami s vysokou intenzitou osvietenia (cca 100 mW/cm2 pri vzdialenosti 60 cm od panelu). Slim 2.0 je teda ideálne riešenie pre každého, kto hľadal zlatú strednú cestu medzi väčším, no stále cenovo dostupným panelom, ktorý osvieti aspoň polovicu tela (ako je napr. panel Slim) a veľkým panelom, ako napr. Profi, ktorý je drahší, no hravo osvieti celé telo. 
 

* Naše použité 3W diódy sú veľmi efektívne a dokonca svojou silou ožiarenia aj efektivitou prevyšujú niektoré 5Wattové. Viac si o tom môžete prečítať v tomto článku.

 
Rozloženie LED diód pre panel EasyLight Mitochondriak Slim 2.0 pulse – kópia
 
 
Červený a infračervený panel Slim 2.0 pulse obsahuje všetko, čo si môžete vo svete terapie svetlom priať. Je vybavený 5 vlnovými dĺžkami (2 v spektre RED = 630 a 670 nm + 3 v spektre NIR = 810, 830 a 850 nm) s možnou prepínania, obsahuje vstavaný časovač, diaľkový ovládač, mód pulzácie (Možnosť zvoliť až 6 módov), tiež možnosť meniť intenzitu (vhodné napr. pre ľudí citlivých na svetlo, alebo ako tlmené interiérové osvetlenie).
 
V cene panelu získate automaticky manuál, návod na používanie, diaľkový ovládač, synchronizačný kábel, aj závesný systém na dvere, no rovnako si k nemu môžete časom dokúpiť polohovateľný a mobilný manuálny, či elektrický stojan.
 
Už sa Vám teda nestane, to čo niektorým z nás, že si terapiu a zariadenie zamilujete, no časom, keď budete chcieť väčší panel, si budete musieť kupovať nový. Jednoducho si dokúpite ďalší, pripadne až 4, ktoré spojíte a vytvoríte si jeden obrovský panel.
 
Túto vlastnosť ocenia všetci nadšenci do terapie červeným a infračerveným svetlom, biohackeri, profesionálni športovci, kluby, centrá alebo aj "mitohackeri" (či tzv. "Mitochondriaci").
 
 
Slim 2 pulse EasyLight Advance stojan 
Slim 2 pulse EasyLight stojan vertikálne
 
 
 

Objavte nové možnosti pulzácie (a zažite plný potenciál terapie červeným svetlom):

Možnosti | frekvencie pulzácie (optimalizujte mozgové vlny aj regeneráciu):

Panely mitochondriak 2.0 pulse obsahujú nové čipy, obsahujúce generátor impulzov. Táto nová technológia im umožňuje využívať tzv. pulzáciu svetla. Na výber je 6 módov: 10 Hz-40 Hz-73 Hz-146 Hz-293 Hz-587 Hz.

 • Pulzáciu si jednoducho zapnete/prepnete na bočnom ovládacom paneli z pravej strany panelu alebo na diaľkovom ovládači (vyššie v záložkách nájdete video).

 

Pulzné svetlo v porovnaní s bežným (kontinuálnym) ponúka množstvo ďalších, potenciálnych výhod. Pretože po časoch zapnutia pulzu nasledujú „obdobia zhášania/vypnutia“ (časy vypnutia pulzu), pulzné lasery môžu generovať menšie zahrievanie tkaniva. Toto má 2 obrovské benefity:

 • Za prvé, vďaka pulzovaniu predídete prehrievaniu povrchových častí kože, čo môže nastať pri bežnom, kontinuálnom svietení (ak to preženiete s intenzitou alebo budete využívať nevhodné zariadenia s prehnane vysokou intenzitou príliš blízko od tela) a za druhé, pulzované svetlo dokáže preniknúť hlbšie do tkanív, kostí, šliach, ale aj do mozgu.
 • Tiež sa ukázalo, že pulzované svetlo dokáže pomáhať so synchronizáciou mozgových vĺn, endorfínmi, či neurotransmitermi.
 • Vo všeobecnosti, sa podľa novších štúdií ukazuje, že nižšie pulzy ako je 10 Hz majú vplyv na bolesť, stredné na neurotransmitery, a vyššie na mitózu, delenie buniek, či iné bunkové procesy.

 

Panely 2 . generácie od EasyLight preto obsahujú kritické frekvencie ako 10 Hz (alfa vlny mozgu), 40 Hz (gama vlny), ale aj 76 Hz a vyššie.

Viac o Pulzácii si môžete prečítať v tomto článku. 

Praktické Tipy, ako pulzáciu využívať a ktorý mód zvoliť nájdete v tejto sekcii Pomocníka >>

 

Nové funkcie v modeloch 2.0 + zavesenie/stojan:

K panelu Slim 2.0 získate tiež vstavaný časovač (nachádza sa na bočnej strane panelu), diaľkový ovládač, synchronizačný kábelmanuál, návod, ochranné okuliare a dokonca aj praktický závesný systém na dvere, či stenu. Tiež máte možnosť dokúpiť si polohovateľný manuálny, či elektrický stojan.

Stojan využijete hlavne vtedy, ak sa rozhodnete panel zväčšiť a spojiť s ďalším (maximum sú 4 panely), ktoré ľahko synchronizujete a umiestnite na stojan. 

 

Slim 2 pulse EasyLight stojan

2ks Slim 2.0 pulse na manuálnom stojane (možnosť panel umiestniť vertikálne, aj horizontálne a tiež prispôsobiť výšku)

 

Slim 2 pulse EasyLight stojan 2

2 ks Slim 2.0 pulse na elektrickom stojane  (možnosť panel umiestniť vertikálne, aj horizontálne a tiež prispôsobiť výšku)

 

 

 

Zmena intenzity (20/40/60/80/100%):

 • Na všetkých paneloch mitochondriak 2.0 si viete intenzitu (silu) svietenia prepínať.

 • Zmena intenzity môže vhodná napr. pre ľudí, ktorí sú viac citliví na svetlo, prípadne si chcú panelom svietiť radšej dlhší čas, s nižším výkonom (menej Joule na jednotku plochy za minútu). Takéto dlhšie svietenie so slabšou intenzitou je tiež vhodné aj ako príprava pokožky na silnejšie UV svetlo.

Na paneli si jednoducho viete zvoliť silu intenzity od 20% po 100% a môžete takto vo svojej terapii postupne navyšovať, prípadne si ju lepšie nadizajnovať pre svoje potreby.

Podľa mnohých štúdií sa totiž ukazuje, že v niektorých prípadoch nejde o vysokú intenzitu, ale skôr o nižšiu, ktorá je aplikovaná po dlhšiu dobu. A práve v tomto majú výhodu naše nové panele Mitochondriak 2.0, kde si svoju intenzitu môžete meniť.

Zmenu intenzity viete na paneloch 2.0 pulse využiť aj ako tlmené doplnkové interiérové osvetlenie. Takýmto spôsobom môžete doma svietiť "bezpečnejšie" a využiť panel napr. ráno pred východom slnka, či večer po západe, a nenarúšať tak príliš svoj cirkadiánny rytmus, ako je to pri bežných studeno bielych osvetleniach. 

Viac o využití druhej generácie panelov ako bezpečné večerné osvetlenie sa dočítate v tomto praktickom článku.

 

Tichý režim:

Niekoho môže otravovať ZVUK, aký zariadenia pri prepínaní vydávajú. Preto sme na všetkých paneloch Mitochondriak od kategórie 2.0 (a vyššie) pridali aj tzv. Tichý režim.

Aktivujete ho veľmi jednoducho:

 1. Na bočnom paneli svojho panelu (nie na ovládači) stlačte a podržte 7 sekúnd tretie tlačidlo zhora.
 2. To je všetko - takto zapnete/vypnete tichý režim.

 

Flicker free (bez blikania):

Naše panely obsahujú veľmi kvalitné LED-ky a čipy, vďaka čomu svetlo z panelu nebliká (tzv. Flicker free). Blikanie je redukované a môžete ho vidieť aj na fotke, či videách z meraní priamo spektrometrom Uprtek (Percentuálny flicker 2 až 5%, Flicker Index = 0 + Flicker žiadny).

 

Ako používať panel/Návod:

1. Montáž:

Zariadenie buď zaveste pomocou závesného systému do požadovanej polohy alebo postavte na pevnú a rovnú zem, prípadne ho umiestnite do manuálneho/elektrického stojanu (už podľa tipu zariadenia a podľa priloženého manuálu).

Viac tu vo video návodoch >>

 

2. Aplikácia:

Panel mitochondriak Slim 2.0 pulse môžete využiť buď na konkrétnu partiu (vrch tela, hrudník, chrbát, spodok tela,...) alebo ako celotelovú terapiu (ak si spojíte 2 a viac panelov dokopy).

Panel vo všeobecnosti odporúčame využiť vo vzdialenosti cca 30 až 60 cm od tela, po dobu 10 až 30 minút. Raz, pripadne viackrát denne, podľa potreby. 

 • Pre ošetrenie povrchových častí tela (vrásky, produkcia kolagénu, regenerácia svalov, bolesť, Testosterón, hormóny, štítna žľaza, imunitné funkcie) aplikujte cca 5 až 10 minút zo vzdialenosti 30 až 60 cm.
 • Pre ošetrenie hlbších častí tela (kosti, orgány, výkon mozgu, strata tuku, zjazvenie, kvalita spánku, regenerácia svalov, zdravie čriev a mikrobióm, rast vlasov, zápal) aplikujte cca 10 až 30 minút zo vzdialenosti 30 až 60 cm.
 • Pre najlepšie ošetrenie orgánov/mozgu a najhlbších častí tela za použitia PULZÁCIE (hojenie kostí, šliach, fascií, mozog, pečeň, pankreas, srdce, pľúca, obličky, črevo a mikrobióm) - cca 10 až 30 minút – 30 až 60 cm od zariadenia.
 • Konkrétne módy pulzácie sú rozobraté v tomto praktickom článku!
 

*Ak si nie ste istý, ako zariadenie používať a ako ho obsluhovať, všetko nájdete aj v tejto praktickej sekcií Pomocník/FAQ.

 

*TIP  pre domácnosť, či pokročilé liečebno/holistické salóny:

S novým panelom Slim 2.0 sa Vám už nestane, to čo niektorým z nás, že si terapiu a zakúpené zariadenie zamilujete natoľko, no ho časom kvôli benefitom budete chcieť vymeniť za väčší panel. Ak jednoducho časom usúdite, že chcete zariadenie zväčšiť, prípadne ho využiť v nejakom centre pre celotelovú terapiu, jednoducho si dokúpite ďalší panel Slim 2.0, pripadne až 4, ktoré spojíte, synchronizujete a vytvoríte si z nich jeden obrovský panel.
 
Túto vlastnosť ocenia všetci nadšenci do terapie červeným a infračerveným svetlom, biohackeri, profesionálni športovci, kluby, centrá alebo aj "mitohackeri" (či tzv. "Mitochondriaci").
Návod, ako zariadenia synchronizovať a prepojiť nájdete aj v tejto sekcii Pomocníka. 
Panel profi a pulzácia - optimalizuj svoje mozgové vlny aj regeneráciu

*Ak Vás zaujíma porovnanie všetkých našich zariadení "jeden na jedného", pozrite si túto tabuľku.

**Ak si nie ste istý, ako zariadenie používať a ako ho obsluhovať, všetko nájdete aj v tejto praktickej sekcií Pomocník/FAQ.

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Zariadenia Mitochondriak 2.0 pulse
Záruka: 3 roky
Hmotnosť: 12 kg
Model: Mitochondriak Slim 2.0 pulse
Rozměr (v*š*h): 880x220x71 mm
Rozměr balení: 103*30*16 cm
Hmotnost balení: 12 Kg
Intenzita (solarmeter): >140 mW/cm2 ze vzdálenosti 15 cm
Intenzita (spektrometer): cca 62 mW/cm2 z 30 cm vzdialenosti
Jmenovitý výkon: 630 W
Příkon (spotřeba energie): 273 W
Počet LED diod: 210 Ks
Úhel osvícení: 30 stupňů
Chladicí ventilátory: 2 ks
Vlnové délky: 630, 670, 810, 830, 850 nm (rozložení LED = 21:84:12:9:84)
Pulzace: Ano - 6 módů (10 Hz – 40 Hz – 73 Hz – 146 Hz – 293 Hz – 587 Hz)
Změna intenzity: Ano - 5 módů (20-40-60-80-100%)
Vhodný jako interiérové osvětlení: Ano (zvolte nejnižší intenzitu)
Volba RED/NIR/obojí: Ano (5/10/15/20/25/30/ --- 60 minut)AC 110-240 V
Vhodný na využití:: Polovina těla/celotělové
Vestavěný časovač: Ano (5/10/15/20/25/30/ --- 60 minut)23
Vstupní napětí: AC 110-240 V
Frekvence: Frekvence
EMP (EMF): při doporučené vzdálenosti ze zařízení nulové (0.00 uT/mG, 0.00 V/m)
Flicker: Redukovaný (1 až 5 Hz - měřený spektrometrem UPRtek)
Flicker Pct: 0,9 až 5% (měřený spektrometrem UPRtek)
Flicker Index: 0 až 0,1 (měřený spektrometrem UPRtek)
Materiál: Kov/plast/hliník
Integrovaná ochrana LED diod: Ochranné akrylové sklo
Integrovaná madla na přenos: Ano, vestavěné v zadní straně
Životnose LED: 50 000 hodin (137 let při svícení 60 min. denně)
Záruka: 3 roky
Certifikát: CE, FCC, ROHS

Flicker a pulzácia – aký je medzi nimi rozdiel a v čom môže byť pulzácia lepšia?

Meranie Flicker-u slnka a nášho panelu Mitochondriak od EasyLight (spektrometer UPRtek)♥︎ Easy Light s.r.o.
Vaše súkromie je plne chránené. Nikdy nebudeme poskytovať, prenajímať alebo predávať získané osobné údaje o Vás žiadnej tretej strane.


Disclaimer | Povaha zariadení Easy Light: Všetky produkty značky Easy Light, určené na svetelnú terapiu, majú certifikáciu CE a RoHS, no nie sú zdravotnícke zariadenia. Používanie našich produktov v žiadnom prípade nenahrádza návštevu lekára, či konzultáciu s odborníkom.
Rovnako informácie na tejto webovej stránke, vrátane zverejnených vedeckých štúdií, slúžia výlučne na vzdelávacie účely. Nie sú určené na liečbu, diagnostiku, liečenie alebo prevenciu akýchkoľvek zdravotných problémov, či choroby, ani na to, aby sa brali ako lekárska rada. Ďalšie informácie Vám vždy poskytne váš poskytovateľ zdravotnej starostlivosti.
Prijímame aj online platby

transparent image