Predpredaj a porovnanie zariadení Mitochondriak Slim verzus Slim 2.0 pulse.

Laser mitochondriak, modré + červené svetlo a liečba akné

Ak na našom webe nie ste nový, určite už poznáte našu myšlienku aj "motto", ktorými sú predovšetkým svetelná hygiena a potreba po červenom svetle.

V našich moderných životoch, kedy trávime väčšinu času v interiéri, nám totiž červené a infračervené svetlo chýba

Zrejme sa teda pýtate, prečo sme na trh prišli so zariadením ako je náš laser, ktorý v sebe modré svetlo obsahuje, však? 

V dnešnom článku Vám dáme všetky odpovede a pochopíte, ako môžete malé množstvo správne aplikovaného modrého svetla s využitím červeného a infračerveného využiť napr. na zlepšenie pokožky, či akné.

Liečba akné, modré svetlo a laser mitochondriak pulse

 

Využitie kombinácie červené, infračervené a modré svetlo súčasne:

Každé svetlo má vplyv na ľudské telo. O tom už veríme viete. Fototerapia alebo liečba založená na svetle sa používa dokonca už po tisícročia na liečbu rôznych fyzických a psychických problémov.

Po mnoho rokov lekári predpisovali prirodzené vystavovanie sa slnku aj ako liečbu na akné.

 

Terapia červeným a infračerveným svetlom (označovaná aj ako RLT  Red Light Therapy, alebo LLLT  Low Level Laser Therapy), je terapia, ktorá využíva červené (RED) alebo blízke infračervené svetlo (tzv. NIR).

Práve tieto 2 vlnové dĺžky svetla (červené + infračervené) sú ako jediné schopné preniknúť hlboko do tela, kde stimulujú bunky k lepšej tvorbe energie. Keď sme však na prirodzenom slnečnom svetle, ktoré má bezpochyby najlepšie účinky na náš organizmus aj telo, sme vždy vystavený aj modrému svetlu.

No a ako sa ukazuje, je to práve kombinácia modrého, ktoré má vždy po boku červené a infračervené, ktoré dokáže pomáhať napr. pri liečbe akné. 

 

Ako vzniká akné:

Akné je spôsobené mazovými žľazami, ktoré sa upchajú mastnotou a/alebo odumretými kožnými bunkami. To môže vytvoriť pohostinné prostredie pre tzv. Cutibacterium acnes alebo skrátene C. acnes. Tieto sú tiež známe ako propionibacterium acnes alebo skrátene P. acnes. Toto sú baktérie spojené práve s akné vulgaris.

Akné

 

Dôležité teda je, znížiť v tele zápal a vytvoriť prostredie, ktoré tieto baktérie ničí/utlmuje. Akonáhle sú baktérie zabité, zápalová reakcia tela, a tým aj prepuknutie akné, ustúpi. No a práve pri tomto môže byť skvelá kombinácia červeného a infračerveného svetla v kombinácií s malým množstvom modrej. 

 

Benefity červeného svetla (RED):

 • Podporuje funkciu pečene 
 • Podporuje cirkuláciu 
 • Prospešné pre kosti 
 • Prospešné pre ľadviny 
 • Obnova pokožky 
 • Podporuje hojenie svalov 
 • Napomáha regenerácií krvi 
 • Zlepšuje viskozitu vody v tele 

Benefity blízkeho infračerveného svetla (NIR):

 • Urýchľuje liečenie rán
 • Pomáha pri liečbe bolesti
 • Zrýchľuje poškodenia kože
 • Posilňuje bunkové dýchanie a funkciu mitochondrií
 • Zmierňuje vypnutie jaziev
 • Napomáha zlepšeniu metabolizmu
 • Posilňuje enzýmy
 • Zlepšuje produkciu ATP

 

Zrejme sa teraz pýtate, ako dané benefity môžeme umocniť použitím malého množstva modrého svetla, však? Takto:

 

Modré svetlo ako potencionálna a účinná antimikrobiálna liečba:

Terapia modrým svetlom je najznámejšia pre svoje extrémne silné antimikrobiálne účinky.

Mnoho druhov baktérií je vysoko citlivých práve na modré vlnové dĺžky. Dôvod je ten, že dané baktérie tvoria fotosenzitívne chemikálie, ktoré na modré svetlo reagujú (absorbujú ho). No a modré svetlo vo väčšine buniek tvorí nadmerné voľné radikály.

V podstate to znamená toľko, že antimikrobiálne účinky modrého svetla spôsobujú cytotoxický oxidačný stres, ktorý baktérie deaktivuje. To nakoniec zabije bakteriálne bunky.

Keď vezmeme v úvahu aj fakt, že za posledných 50 rokov došlo k nadmernému používaniu antibiotík, čo viedlo k mutácií niektorých baktérií, ktoré sa stali odolným voči antibiotikám, terapie využívajúce svetlo by mohli byť účinnými alternatívami k antimikrobiálnej liečbe.

 

Akné a lieČba od EasyLight

 

Terapia svetlom proti akné- pozrime sa na reálne štúdie a výsledky:


Dnes už početné štúdie preukazujú významné zníženie počtu lézií akné po ošetrení modrým svetlom. Ako ďalšiu výhodu používatelia často uvádzajú aj zlepšenie sebavedomia, čo je prirodzené, keďže sa pleť skrášli. 


V jednej štúdií z roku 2004 zaznamenalo 28 účastníkov štúdie 64,7% zlepšenie akné po ôsmich ošetreniach modrým svetlom.

Ďalšia štúdia v roku 2004 zistil, že 85 % pacientov z klinických štúdií preukázalo aspoň 50 % zníženie lézií po štyroch dvojtýždňovom ošetrené modrým svetlom a približne 20 % pacientov uviedlo 90 % zníženie akné so 70 – 80 % mierou zlepšenia tri mesiace po poslednej liečbe.

V štúdii z roku 2007 bola liečba 420 nm modrým svetlom podaná 10 ľuďom s miernym až stredne závažným akné na tvári alebo chrbte.

Ošetrenia raz alebo dvakrát týždenne znížili závažnosť akné u 8 z 10 účastníkov.

Akné pred a po

 

Štúdia z roku 2008 zasa ukázala, že terapia modrým svetlom zlepšila symptómy akné u 21 pacientov. Všetkým pacientom bolo podaných celkovo osem ošetrení (14-minútové ošetrenia dvakrát týždenne počas jedného mesiaca). Liečba viedla k redukcii zápalových aj nezápalových lézií, aj keď počet kolónií P. acnes zostal konštantný.

V ďalšej štúdii v roku 2008 výskumníci zistili, že liečba modrým svetlom viedla k výraznému zlepšeniu u pacientov so stredne ťažkým až ťažkým akné. Pacienti liečení LED svetlom potrebovali iba 10 sedení, aby dosiahli aspoň 90% vymiznutie ich akné.

 

Kombinovaná terapia modrým a červeným/infračerveným svetlom na liečbu akné

Kombinácia modrého, červeného a blízkeho infračerveného svetla (NIR), ktoré máme vonku, na slnku, vždy k dispozícií a ZADARMO, môže priniesť úžasné výsledky, pretože červené a NIR vlnové dĺžky sa dostanú oveľa hlbšie do pokožky, zatiaľ čo modré, ktoré nepreniká hlboko, dokáže môže pôsobiť na povrchu antimikrobiálne. 

 

Terapia svetlom, ktorá zahŕňa červené alebo NIR (ideálne oboje) a k tomu malé množstvo modrej, pomáha vyčistiť akné tak, že:

 • Zabíja baktérie a akékoľvek infekcie hlbšie v koži
 • Znižuje zápal
 • Lepšie hojí rany
 • Podporuje prekrvenie pokožky 
 • Stimuluje syntézu kolagénu, ktorá môže pomôcť znížiť jazvy po akné
 • Pomáha hydratovať bunky tým, že zlepšuje tvorbu vody v mitochondriách
 • Podporuje tvorbu energie v bunkách, čím ich lepšie vyživí

 

Náš laser mitochondriak pulse obsahuje až 5 vlnových dĺžok, ktorých súčasťou je schválne aj jedna modrá, a k tomu automaticky 5 minútový časovač. To znamená, že si môžete na ošetrovanú časť kože zapnúť mód, kde svietia všetky svetlá a popri tom v kľude relaxovať. Laser sa po 5 minútach sám vypne. 

Vlnové dĺžky použité v lasery mitochondriak pulse:

Laser vlnové dĺžky 

 

Tipy ako laser využívať:

 • Laser odporúčame vo všeobecnosti počas dňa aplikovať v jednom bode (napr. koleno, dlaň, brucho,...) po dobu 5 minút, raz až dvakrát denne, v závislosti od problému.
 • Pri ošetrení bežných tkanív, pokožky, kostí, kĺbov, šliach, svalov, čreva a mikrobiómu,... odporúčame využiť prvý „kontinuálny mód“ a červené alebo infračervené svetlo (prípadne prestriedať – 5 minút jedno a 5 minút druhé).
 • Pre ošetrenie pleti, pri ružovke, akné, či antimikrobiálny efekt odporúčame zapnúť všetkých 5 vlnových dĺžok a využiť prvý „kontinuálny mód“.
 • Pri bolestiach odporúčame využiť najmä 10 Hz pulzáciu.

 

Cirkadiánny rytmus alias prečo má byť modré svetlo vždy až bonus:

U nás v EasyLight však myslíme v prvom rade na bezpečie, "svetelnú hygienu" a cirkadiánny rytmus a preto sme v laseri mitochondriak pulse intenzitu modrého svetla prispôsobili, a z celkového svetla tvorí iba malé percento.

Laser porovnanie

 

Laser teda využije každý, kto hľadá niečo lacné, účinné a zároveň prenosné, kto nepotrebuje osvecovať súčasne veľkú plochu tela.

K dispozícií je ako červené, tak aj infračervené svetlo, viete ho teda použiť na kĺby, kosti, šľachy, či črevo, a každý kto potrebuje využiť na krátky čas aj modré svetlo, tak vďaka laseru môže. 

V laseri máte všetko v jednom zariadení!♥︎ Easy Light s.r.o.
Vaše súkromie je plne chránené. Nikdy nebudeme poskytovať, prenajímať alebo predávať získané osobné údaje o Vás žiadnej tretej strane.


Disclaimer | Povaha zariadení Easy Light: Všetky produkty značky Easy Light, určené na svetelnú terapiu, majú certifikáciu CE a RoHS, no nie sú zdravotnícke zariadenia. Používanie našich produktov v žiadnom prípade nenahrádza návštevu lekára, či konzultáciu s odborníkom.
Rovnako informácie na tejto webovej stránke, vrátane zverejnených vedeckých štúdií, slúžia výlučne na vzdelávacie účely. Nie sú určené na liečbu, diagnostiku, liečenie alebo prevenciu akýchkoľvek zdravotných problémov, či choroby, ani na to, aby sa brali ako lekárska rada. Ďalšie informácie Vám vždy poskytne váš poskytovateľ zdravotnej starostlivosti.
Prijímame aj online platby

transparent image