Ako funguje terapia červeným a infračerveným svetlom

Pýtate sa - ako funguje terapia červeným a infračerveným svetlom?

Terapia červeným a infračerveným svetlom (v angličtine označovaná aj ako RLTRed Light Therapy, alebo aj LLLTLow Level Laser Therapy), je terapia, ktorá využíva červené alebo blízke infračervené svetlo (tzv. NIR). 

Najskôr sa pozrime na laické vysvetlenie terapie. Terapia funguje v podstate nejako takto... :)

EasyLight Červené a infračervené panely - Ako to funguje Animácia new

 

"Mitochondrie sú niečo ako naše "elektrárne", ktoré nám v tele tvoria nie len energiu, ale aj vodu. No a naše mitochondrie potrebujú červenéinfračervené svetlo, aby mohli fungovať.

Za normálnych podmienok máme červeného aj infračerveného svetla dostatok zo slnka, avšak problémom modernej doby je, že viac ako 90% času trávime v interiéri a zahalení, vďaka čomu už nie sme vystavení prirodzenému slnečnému svetlu. Kedykoľvek sme totiž vonku, a svieti slnko, cca 40 až 43% z neho tvorí práve červené  až infračervené svetlo. No a práve červené a infračervené svetlo je to, čo naše mitochondrie potrebujú na to, aby pracovali optimálne.... A keď pracujú mitochondrie dobre (alias "sú šťastné"), aj naše Zdravie, Výkonnosť a celková pohoda je lepšia" :)

 

Takže, to by sme mali. Teraz sa pozrime aj na trochu odbornejšie vysvetlenie

Fotóny červeného a infračerveného svetla sú ako jediné schopné penetrovať naše tkanivá a preniknúť do tela až niekoľko cm. Umožňujú tak našim bunkám aj hlboko v tele, ktoré sú pred slnkom normálne takmer celý život zahalené oblečením, efektívne využívať kyslík, minimalizovaním absorpcie oxidu dusnatého cytochrómom C oxidáza a tvoriť tak dostatok vody, aj ATP.

 

Červené svetlo tako jediné zo spektra dokáže penetrovať ľudské telo niekoľko centimetrov a tak zasiahnuť takmer každú mitochondriu aj molekulu vody v tele, kolagén, fibroblast, fascie,... a pomôcť stimulovať hojenie a regeneráciu, zlepšiť vzhľad, či elasticitu kože, výkon a celkovú pohodu.

 

Medzi hlavné benefity terapie patrí:

Podporuje zdravie buniek

- Stimuluje tvorbu kolagénu
- Posilňuje vlasy a zlepšuje elasticitu pokožky
- Podporuje zdravie spojivového tkaniva

Zlepšuje krvný obeh a uľahčuje prácu srdcu

- Dilatuje krvné cievy, pretože zvyšuje prietok krvi
- Chráni červené krvinky a krvné doštičky
- Zlepšuje viskozitu vody a tvorbu ATP

Zvyšuje plodnosť

- Zvyšuje produkciu testosterónu
- Môže stimulovať mozgovú epifýzu a melatonín

Znižuje bolesť

- Zmierňuje stuhnutosť a bolestivosť kĺbov
- Znižuje zápal
- Znižuje svalové kŕče a zároveň zvyšuje prietok krvi v dôležitých oblastiach tela

Rýchlejšia/lepšia regenerácia

- Urýchľuje regeneráciu
- Stimuluje mitochondrie aj kmeňové bunky pre rýchlejšiu regeneráciu

Stimuluje rast vlasov

- Stimuluje kmeňové bunky vo vlasovom folikule na podporu aktívneho rastu vlasov

Zlepšuje hydratáciu pokožky

- Zlepšuje produkciu kolagénu
- Zvyšuje opravu tkanív
- NIR penetruje hlboko a zlepšuje bunkovú hydratáciu
- Redukuje jemné línie, vrásky a jazvy

Znižuje zápal

- Upokojuje boľavé kĺby, svaly aj artritídu
- Zmierňuje symptómy spojené s autoimunitnými ochoreniami, miechou aj traumatickými poraneniami mozgu

 

Benefity RLT (fotobiomodulácie) pomocou červeného a infračerveného svetla sú dnes už zdokumentované viac ako tisíckami štúdií a niektoré z nich, spolu s odkazmi na štúdie, nájdete v tomto krátkom a pekne spracovanom článku.

 ♥︎ Easy Light s.r.o.
Vaše súkromie je plne chránené. Nikdy nebudeme poskytovať, prenajímať alebo predávať získané osobné údaje o Vás žiadnej tretej strane.


Disclaimer | Povaha zariadení Easy Light: Všetky produkty značky Easy Light, určené na svetelnú terapiu, majú certifikáciu CE a RoHS, no nie sú zdravotnícke zariadenia. Používanie našich produktov v žiadnom prípade nenahrádza návštevu lekára, či konzultáciu s odborníkom.
Rovnako informácie na tejto webovej stránke, vrátane zverejnených vedeckých štúdií, slúžia výlučne na vzdelávacie účely. Nie sú určené na liečbu, diagnostiku, liečenie alebo prevenciu akýchkoľvek zdravotných problémov, či choroby, ani na to, aby sa brali ako lekárska rada. Ďalšie informácie Vám vždy poskytne váš poskytovateľ zdravotnej starostlivosti.
Prijímame aj online platby

transparent image