Aké vlnové dĺžky obsahujú panely EasyLight a ako sú rozložené

Aké vlnové dĺžky obsahujú panely EasyLight, prečo sme sa rozhodli až pre 5 vlnových dĺžok a ako sú naše LED rozložené? Prečo sa od konkurencie výrazne líšime a nechceli sme pomer 1:1? 

V dnešnom krátkom článku sa na to pozrieme bližšie a zároveň zistíte prečo často využívané rozloženie LED-iek v pomere 1:1 nie je až také prospešné. 

 

Čo sa v tomto článku dozviete:

 

Aké vlnové dĺžky obsahujú panely Easylight a prečo?

Panely EasyLight, ako jediné u nás, obsahujú až 5 vlnových dĺžok, ktoré boli vybrané a nadizajnované veľmi precízne s prihliadnutím na viaceré faktory ( ako napr.: praktickosť, veľkosť/cena/rozmiestnenie diód, biologická účinnosť, intenzita, rozdielna penetrácia do tkanív/kože a ich efektivita).

Vlnové dĺžky, ktoré panely obsahujú sú červená - 630, 670 a infračervená (NIR) - 810, 830 850 nm.

Vzhľadom na dostupnú literatúru a moderné výskumy/štúdie sú práve tieto vlnové dĺžky najviac biologicky účinné a prospešné, pričom sa vzájomne účinkami dopĺňajú. 

Práve preto sme sa v EasyLight rozhodli ísť inou cestou a aj napriek vyšším nákladom vložiť všetkých 5 vlnových dĺžok do každého panelu.

 

5 vlnových dĺžok v každom paneli Mitochondriak

*Ak Vás zaujíma viac o konkrétnych vlnových dĺžkach, ich účinky, benefity a štúdie, nájdete ich tu >>

 

Aké sú dôvody, prečo predajcovia bežne volia rozloženie LED 1:1:

Ako fanúšik, biohacker alebo len nadšenec do terapie červeným svetlom ste sa určite pri hľadaní stretli s tým, že mnoho predajcov pri svojich červených paneloch volí dve až tri, maximálne 4 vlnové dĺžky, pričom ich rozloží v pomere 1 ku 1. Zvyčajne to jednoducho obhája tým, že chcú dopriať zákazníkovi každú rovnako, aby získal rovnaký benefit z každej vlnovej dĺžky, avšak nie je tomu úplne tak. 
 
My v EasyLight s týmto rozložením nesúhlasíme a dnes Vám chceme vysvetliť dôvod prečo.
 
Vlnové dĺžky svetla sa totiž vzájomne líšia, penetrujú naše telo rozdielne a tiež vyvolávajú rozdielny a potencionálne škodlivý výhrevný efekt pokožky. No a na základe týchto parametrov by malo byť rozloženie LED v panely odlišné, aby sa minimalizoval potencionálny výhrev aj negatíva a zároveň aby sa maximalizoval benefit z celkovej terapie
 

Najskôr sa pozrime na dôvody, prečo veľa výrobcov volí rozloženie 1 ku 1.
 
  1. Je to lacné na výrobu a cena výroby panelu ide rapídne dole (= zisk predajcu stúpa).
  2. Nemusia nič "customizovať", ani riešiť.

 

V akom pomere sú rozložené LED v EasyLight paneloch a prečo?

Diódy sú rozložené v pomere 50 ku 50 červenej a infračervenej, pričom percentuálne rozloženie použitých diód je:

  • pre červené svetlo (RED) - 630:670 = cca 20:80 
  • pre blízke infračervené svetlo (NIR) - 810:830:850 = cca 10:10:80 (množstvo diód sa líši podľa veľkosti panelu)

Pri ich pomere sme prihliadali na to, aby sa čo najviac zhodoval s krivkou spektrálnej absorpcie ľudským telom. Každý tip svetla totiž penetruje telo (aj pokožku a tkanivá) rozdielne a tiež je rozdielne absorbovaný. To platí aj pri vlnových dĺžkach červeného a infračerveného svetla. Nie sú všetky ekvivalentné! 

 

V praxi na panely to vyzerá takto:

Rozloženie LED diód pre panel EasyLight Mitochondriak Maxi

 

Je totiž dôležité vedieť, že zatiaľ čo absorpcia červeného a infračerveného spektra vrcholí pri 660 nm a 850 nm (preto tieto vlnove dĺžky potrebujú vyššie zastúpenie v porovnaní s ďalšími), tento vrchol obklopuje krivka so znížením absorpcie smerom od tohto vrcholu.

Neľakajte sa, ukážeme Vám to aj na peknej ilustrácií a vysvetlíme laicky.

V laickej reči to znamená, že každá vlnová dĺžka je absorbovaná pokožkou inak, a tiež penetruje do rozdielnej hĺbky. Ak by mal panel všetky vlnové dĺžky s rovnakým pomerom (ako to žiaľ pri iných konkurenčných paneloch často býva), nebolo by možné naplno využiť celý potenciál terapie červeným a infračerveným svetlom! 

Preto naše panely obsahujú vlnovú dĺžku 630 nm v menšom zastúpení ku 670 nm a rovnako 810 aj 830 v porovnaní ku 850. Výhrevný efekt 630 nm je tak minimalizovaný a zároveň je tak maximalizovaná hlbšia penetrácia a efektivita! 

 

Teraz sa pozrite aj na ilustratívne znázornenie týchto slov. 

 

Ilustratívne znázornenie penetrácie daných vlnových dĺžok do tela

Penetrácia červené svetlo od EasyLight

 

Penetrácia 810 a 830 od EasyLight

 

Penetrácia 850 od EasyLight

 

Ako môžete aj na týchto jednoduchých obrázkoch vidieť, už len pri červenom svetle je veľký rozdiel. Zatiaľ čo 630 nm penetruje do pokožky iba pár milimetrov, pričom vyvoláva logicky jej vyšší výhrev, 670 penetruje hlbšie a má veľký vplyv na naše mitochondrie a vodu

Ak by bola 630 nm zastúpená v pomere 1:1 ku 670 nm, pokožka by sa pri terapii mohla viac ohriať a benefity zo 670 nm by sa nemuseli naplno prejaviť. 

 

Zhrnutie

Cieľom dnešného článku bolo ukázať Vám ako a prečo sme v našich paneloch rozložili LED-ky "po svojom" a zároveň Vás aj edukovať, aby ste pri vlastnej voľbe panelu vždy zvažovali sami a vedeli sa rozhodnúť čo najlepšie. :)

 

Tip: Váhate a neviete sa rozhodnúť, aké zariadenie si vybrať? Či začať žiarovkou, laserom, alebo zvoliť drahší, no pokročilejší panel z kategórie 2.0 pulse, pripadne lacnejší panel z kategórie Mitochondriak

Pozrite si naše porovnanie "jeden na jedného", kde nájdete všetky zariadenia EasyLight zoradené pekne podľa ceny a veľkosti, spolu so všetkými porovnaniami parametrov vedľa seba.

 

Fotenie panelov Easylight (20)

 ♥︎ Easy Light s.r.o.
Vaše súkromie je plne chránené. Nikdy nebudeme poskytovať, prenajímať alebo predávať získané osobné údaje o Vás žiadnej tretej strane.


Disclaimer | Povaha zariadení Easy Light: Všetky produkty značky Easy Light, určené na svetelnú terapiu, majú certifikáciu CE a RoHS, no nie sú zdravotnícke zariadenia. Používanie našich produktov v žiadnom prípade nenahrádza návštevu lekára, či konzultáciu s odborníkom.
Rovnako informácie na tejto webovej stránke, vrátane zverejnených vedeckých štúdií, slúžia výlučne na vzdelávacie účely. Nie sú určené na liečbu, diagnostiku, liečenie alebo prevenciu akýchkoľvek zdravotných problémov, či choroby, ani na to, aby sa brali ako lekárska rada. Ďalšie informácie Vám vždy poskytne váš poskytovateľ zdravotnej starostlivosti.
Prijímame aj online platby

transparent image